Łączyński: "Musimy uderzyć się w pierś"

Autor: anwil.wloclawek.pl | 02-11-2015

Seria wygranych koszykarzy Anwilu zakończyła się na trzech spotkaniach. Mecz z MKS Dąbrowa Górnicza był zdecydowanie najsłabszym w sezonie, więc nie dziwi samokrytyka Kamila Łączyńskiego.

Włocławianie w Dąbrowie Górniczej w ciągu 40 minut nie prowadzili ani razu. Remisowali przez nieco ponad minutę, raz od stanu 0:0 do pierwszych punktów w meczu oraz przez 23 sekundy trzeciej kwarty, gdy wyrównali wynik na po 55. Niestety przez blisko 39 minut przegrywali, będąc tego dnia wyraźnie słabszymi od miejscowych.

Ostateczna porażka 75:85 była pierwszą w tym sezonie. Mimo, że włocławianie nadal pozostają w ligowej czołówce, to pierwsze symptomy słabszej gry wlały nieco niepokoju w serca nie tylko kibiców, ale i samych koszykarzy. Po meczu krytyki zespołowi i sobie nie szczędził Kamil Łączyński.

- Od pierwszej minuty rywale narzucili swój styl gry, który przynosił im skuteczne akcje. Nasza gra nie funkcjonowała tak, jak byśmy chcieli. Nie byliśmy tak agresywni jak oni. W ataku zafunkcjonował tylko David Jelinek, tak nie może być. Wszyscy, począwszy ode mnie, powinniśmy się uderzyć mocno w pierś i zastanowić nad tym, co dzisiaj pokazał. Chcąc grać o wysokie cele musimy być drużyną - powiedział po spotkaniu rozgrywający Anwilu.

Problemem włocławian był ponownie brak Chambarlaina Oguchiego, czyli drugiego strzelca zespołu. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Igor Milicić nie potrafił powiedzieć, kiedy Nigeryjczyk wróci do gry. Możliwe, że nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu z Asseco Gdynia w poniedziałek 9 listopada.

Poniżej wypowiedź Kamila Łączyńskiego prosto z parkietu w Dąbrowie Górniczej.

Wasze komentarze: 9 | Dodaj komentarz

gdynia 06-11-2015 23:51
Jaka gleba z jacka haha
do jacek 06-11-2015 17:16
Drogi Jacku to normal godzina meczu dla mormalnych rodzin z dziecmi...? Tymbardzie poniedzialek
jacek 05-11-2015 17:13
Słabo sprzedają się bilety na mecz Anwilu z Asseco.Jest jeszcze bardzo dużo biletów na ten mecz.Czyżby kibice po zaledwie jednej porażce nie chcą już pomagać Anwilowi ? Czyżby kibice już nie wierzą w dobry wynik Anwilu w tym sezonie ? Drodzy kibice - to zaledwie jedna porażka Anwilu na razie.Proszę i błagam wszystkich kibiców - kupujcie bilety na mecz Anwilu z Asseco.Zapełnijmy znów całą Halę Mistrzów i zróbmy wielki doping dla Anwilu.Mecz z Asseco będzie bardzo ważny i bardzo ciężki.Ale Anwil jest go w stanie wygrać pod warunkiem że będzie walczył o każdą piłkę,że postawi świetną obronę.Anwilowi jest w tym meczu potrzebny także wielki doping dlatego proszę wszystkich kibiców o kupowanie biletów na mecz z Asseco.A klub Anwil Włocławek niech zrobi wszystko co możliwe aby Oguchi wrócił jak najszybciej do gry w Anwilu.I niech Oguchi gra w Anwilu jak najdłużej.Gdyby jednak się zdarzyło że Oguchi odejdzie to Anwil musi zrobić wszystko co możliwe aby kupić za niego także porządnego strzelca,niewiele gorszego od Oguchiego.Anwil powinien też wymienić słabo grającego Dmitriewa na typowego gracza podkoszowego na pozycje 4,na gracza zbierającego dużo piłek.Ale teraz dalej wszyscy pomagamy Anwilowi.Niech Hala Mistrzów znów będzie pełna na meczu z Asseco i niech będzie wielki doping przez cały mecz.Nie opuszczajmy drużyny Anwilu po jednej porażce.Ale niestety na razie bilety na Asseco sprzedają się słabo.Hala Mistrzów będzie świeciła pustkami ? A Asseco to mocna drużyna ale do pokonania.Zawodnicy Anwilu muszą jednak walczyć niesamowicie i o każdą piłkę a kibice muszą mocno pomóc.A więc wszyscy po bilety na mecz Anwilu z Asseco !!
do igi 04-11-2015 08:53