Dogrywka w Szczecinie. Mamy półfinał!

Autor: anwil.wloclawek.pl | 06-05-2016

Przez większość meczu to King Wilki Morskie prowadziły, ale w decydujących momentach włocławianie podkręcili tempo i prowadzeni przez fenomenalnego Andjusicia pokonali rywali 83:75.

W czwarty mecz ćwierćfinałowy lepiej weszli szczecinianie, którzy po trójce Robinsona i punktach Aikena prowadzili 5:0. Gdy naszych zawodników zaskoczył dwukrotnie Leończyk, w połowie kwarty było już 10:2. Dorobek Anwilu podreperowali nieco Dmitriew i Tomaszek, ale rozpędzeni gospodarze powiększali prowadzenie za sprawą Leończyka i Robinsona.

W pewnym momencie było nawet 19:6, ale na szczęście wolne Dmitriewa i trójka Andjusicia nieco poprawiły nam humory (19:11).

Walka na całego zaczęła się w drugiej odsłonie. Początkowo to Wilki Morskie przeważały, ale podopieczni Igora Milicicia starali się być cały czas w grze i za sprawą Stelmacha i Jelinka trzymali dystans około 10 punktów. Najwyższe prowadzenie miejscowych oglądaliśmy po 13 minutach gry (31:16). Od tego czasu włocławianie systematycznie poprawiali swoją grę.

Znać o sobie znowu dał Andjusić, kolejne akcje kończył Jelinek, korzystnie prezentował się Łączyński. Po kontrze Chylińskiego było już tylko 40:33 i o czas prosił trener gospodarzy. Ostateczne właśnie taką stratę Anwil notował po dwóch kwartach. Wynik 42:35 pokazywał, że będzie trudno, ale zarazem pozwalał pozostać naszej drużynie w grze.

Po przerwie skuteczność obu ekip spadła, dlatego tym cenniejsze były udane akcje, jak trójka Dmitriewa. Niestety rywale wciąż potrafili zaskakiwać naszą defensywę, ale któż przewidziałby trafienie za 3 centra Aikena? Straty zmniejszyli Jelinek i Skibniewski, dla którego trójka była przełamaniem, bo wcześniej grał słabo. Po 30 minutach King Wilki Morskie prowadziły 54:48.

Wszystko miało się zatem rozstrzygnąć w ostatniej kwarcie, i choć nie była to końcowa część meczu, to faktycznie tak było. Mocniejsza obrona włocławian i przede wszystkim fenomenalna skuteczność Danilo Andjusicia pozwoliła nam wrócić do gry. Gdy po trójce Gainesa rywalem prowadzili 63:55, o sukcesie jeszcze nie można było myśleć...

Wtedy sprawy w swoje ręce wzięli dwaj liderzy Anwilu, czyli Jelinek i Andjusić. Właśnie po ich kontrze i podaniu Czecha oraz trafieniu za 3 Serba Anwil po raz pierwszy tego wieczoru wyszedł na prowadzenie (63:64). Choć przewaga "Rottweilerów" w ostatnich sekundach wynosiła nawet 3 punkty, to trójka Robinsona sprawiła, że po ostatniej akcje na tablicy wyników było po 66.

Okazał się, że do zakończenia rywalizacji potrzeba było dogrywki. Choć tę dobrze zaczął Gaines, to za moment do głosu doszli włocławianie. Trafiali najpierw Jelinek, a potem wychwalany Andjusić. Nie dość, że zabójcza skuteczność Danilo dawała nam coraz większą przewagę, to na dodatek mocna obrona odebrała Wilkom Morskim chęć do gry.

Anwil wygrał po dogrywce 83:75 i całą rywalizację 3:1. W półfinale TBL zmierzymy się z Rosą Radom.

King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek 75:83 (19:11,23:24,14:13,10:18,d. 9:17)

King Wilki Morskie: Robinson 15, Kikowski 13, Leończyk 10, Gaines 10, Aiken 10, Brown 8, Nikolić 5, Galdikas 2, Nowakowski 2, Majewski 0, Garbacz 0.

Anwil: Andjusić 28, Jelinek 16, Dmitriew 11, Łączyński 8, Skibniewski 6, Tomaszek 5, Bristol 4, Stelmach 3, Chyliński 2.

Wasze komentarze: 33 | Dodaj komentarz

do siary 09-05-2016 16:41
w przedszkolu interesy robisz? Wymieniasz cukierki na lizaki i batoniki?
siara 09-05-2016 15:48
Do prawdziwy siara może i jestem trolem ale to ja jestem SIARA i jak robie interesy to ty w tym czasie dłubiesz w nosie i zjadasz własne gile!
Baba jaga 09-05-2016 13:46
Jasiu widzisz czy grozi przetrzymywanie materiału genetycznego!!!!!!!!!! Znajdz sobie jakąs Małgos to ci cisnienie zejdzie
Do Jasiu 09-05-2016 11:22
Nie zrobie tego
siara 09-05-2016 08:26
Jasiu nie denerwuj się bo ci żyłka pęknie!
jacek 08-05-2016 23:46
Jeśli Anwil w nowym sezonie chce walczyć o finał Mistrzostw Polski to większość zawodników z tego sezonu musi zostać w Anwilu.Ale trzech zawodników trzeba koniecznie wymienić na lepszych.Stelmacha trzeba wymienić na lepszego Polaka na pozycji 4 np.na Młynarskiego.Bristola trzeba koniecznie wymienić na lepszego centra takiego który da nam w ataku dużo punktów ale także takiego który będzie zbierał dużo piłek np.na Frasera z Kutna.Koniecznie też trzeba wymienić Skibniewskiego na lepszego rozgrywającego.Dwóch Polaków na pozycji rozgrywającego to nie jest dobra opcja aby znaleźć się w finale ligi.Na pozycji rozgrywającego musimy mieć jednego Amerykanina dobrze rzucającego,trafiającego często za trzy ale także dobrze kreującego i nieźle podającego.Po prostu na pozycji 1 Anwil musi mieć jednego bardzo dobrego strzelca np.Toreya Thomasa lub Hickeya lub Broadusa.Jeszcze raz WIELKIE BRAWA DLA ANWILU ZA AWANS DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI ! NIECH ANWIL MOCNO WALCZY O FINAŁ !!
siara prawdziwa 08-05-2016 23:36
Siara - ten lewy I wichura to trolle
Jasiu 08-05-2016 22:28
Siara niech stad wyp.....ala
siara 08-05-2016 22:16
dajecie się nabierać jak owieczki wilkom przecież było wiadomo że wilczki bez problemu pykniemy. Z rosą jeszcze łatwiej powinno być bo grali słabiuteńko z Kutnem. Ps. jutro znowu napisze ze Anwil przegra taki już ze mnie trol a wy się nabieracie jak panienki :)
Mara 08-05-2016 22:10
siara ostatnia szansa bo mam kupca a sam nie ide możesz przebic oferte piaty mecz cwiercfinalu beda emocje! w telewizji nie bedzie bedziesz zalowal pozniej!
siara 08-05-2016 22:03
żartuje oczywiście. Anwil z Rosą 3:0 lub 3:1 i finał z Zieloną Górą. Bo Czarni mogą wygrać góra jeden mecz w półfinale tak jak Rosa. Ogólnie wkręcam was zawsze a wy się na żartach nie znacie :) Myśle, że będzie złoto po 4:2 w finale z Zastalem :)u siebie do końca sezonu na pewno nie przegramy Twierdzy nikt nie zdobędzie a na wyjeździe po jednym meczu minimum wygramy i z radomiem i zielona górą :)Także mistrz w tym roku pewny!
KAZIMIERZ WICHURA 08-05-2016 20:57
nie uda się na pewno się nie uda.
siara 08-05-2016 17:26
To był ostatni wygrany mecz w tym sezonie
jacek 07-05-2016 21:41
Co byście powiedzieli na takich młodych Polakach świetnie się zapowiadających w Anwilu w nowym sezonie ? Chodzi o Młynarskiego,Matczaka,Żołnierewicza,Parzeńskiego,Zyskowskiego,Karolaka.CHĘTNIE BYM ICH WIDZIAŁ W ANWILU !!
jacek 07-05-2016 18:36
OGROMNE BRAWA DLA ANWILU ZA AWANS DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI ! TO JUŻ JEST WIELKI SUKCES TEJ DRUŻYNY ANWILU W TYM SEZONIE ALE WALCZYMY DALEJ O FINAŁ !! Dziękujemy Anwilowi i prosimy o więcej !
Joker 07-05-2016 18:24
Dlaczego nie było linków po 3 meczu?
Patryk_61 07-05-2016 14:33
Radość, wzruszenie i wielkie zmęczenie, czyli mecz numer 4 PlayOff2016!
Joker 07-05-2016 14:16
siara=igor nie reagować na trolla
piotrek 07-05-2016 13:58
do IGOR chłopie, nim zaczniesz coś pisać to trochę (albo nawet mocno) popraw swoją polszczyznę. Czytając Twój wpis dr Miodek umarłby na zawał.
Mara 07-05-2016 12:03
siara to chcesz ten bilet na piaty mecz z wilkami czy nie?
igor 07-05-2016 10:02
Powiem ktutko z taka gra jak wczoraj nie mamy czego szukac z rosa zero taktyki zero pomyslu na gre anwilu gra wyglda tak nie siedza trujki i przegrywaja a skibniewski i ten caly stemach brak mi slow i chylinski a mial byc taka gwiazda w anwilu jak przychodzil a wogule jest nie przygotowany do sezony milicic bierz sie do roboty i za taktyke bo wczoraj bylo widac jak na dloni trojki nie siedza i nie wiecie co macie grac i widac brak diduszki
Mg 07-05-2016 08:55
Dzisiejsza wygrana to załata długiej ławki. Co by nie było awansem do półfinału zapewniliśmy sobie dobry prognostyk na przyszły sezon. BRAWO !!!!
TWIERDZE 07-05-2016 08:12
w tym sezonie twierdza padnie tylko raz i ostatni w 3 meczu z Rosą
igi 07-05-2016 06:42
dziekujemy.,to byla trudna seria. Pokonac Golden state na wyjezdzie to wielka sprawa. trener łukomski źenada.
Siara 06-05-2016 23:48
do mundy: chlopie, bylem pred toba 9 minut, wiec to ty sie spozniles, zaspales harcerzyku?
#33 06-05-2016 23:19
Danilo za ten mecz to 1l czystej, raz !!!
gsw30 06-05-2016 22:50