I. Milicić: "Rosa była lepsza"

Autor: anwil.wloclawek.pl | 12-10-2015

Wielki mecz za nami. Anwil po fantastycznym widowisku pokonał Rosę Radom i znakomicie zainaugurował nowe rozgrywki. Tuż po spotkaniu swoimi opiniami dzielili się m.in. trener Igor Milicić oraz Seid Hajrić.

Takiego spektaklu w Hali Mistrzów nie było od dawna. Komplet kibiców obserwował najpierw efektowną prezentację, a potem bardzo emocjonujący mecz. Choć na początku to goście byli wyraźnie lepsi, to w drugiej połowie niesieni głośnym dopingiem włocławianie doszli do głosu. Liderami "Rottweilerów" byli David Jelinek i Chambarlain Oguchi. Razem zdobyli aż 56 punktów.

Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było dogrywki, choć jeszcze na kilka sekund przed końcem to Anwil był o włos od sukcesu. Damian Jeszke dał jednak gościom remis i kibice dostali dodatkowe 5 minut wielkich emocji. Tam znowu dzielił i rządził Jelinek, który w ostatniej akcji meczu trafił za 3. Anwil wygrał 92:89.

Po spotkaniu trenerzy i koszykarze obu zespołów dzielili się swoimi opiniami z dziennikarzami na konferencji prasowej. Zaskakujące słowa wypowiedział szkoleniowiec włocławian Igor Milicić.

- Tak jak w meczu o Superpuchar Rosa była lepsza od Stelmetu, tak i teraz oni byli lepsi od nas. Nie możemy sobie pozwolić na to, by zaczynać granie dopiero, gdy jesteśmy w trudnej sytuacji. Oczywiście wygrana z silnym rywalem bardzo nas cieszy, bo pokazaliśmy charakter, który ma nas cechować przez cały sezon - powiedział Igor Milicić.

Wypowiedzi trenera oraz Bartosza Diduszko w materiale poniżej. Warto dodać również, że o swojej grze przeciwko byłemu klubowi opowiedział Seid Hajrić. Padło także pytanie o gest, którym były kapitan "Rottweilerów" uciszał włocławską publiczność w końcówce.

Wasze komentarze: 9 | Dodaj komentarz

ManagerTBL 14-10-2015 00:13
ManagerTBL 14-10-2015 00:11
Wystartował Manager TBL ! Wszystkich kibiców Anwilu zapraszam do zabawy. Budujcie swoje składy i pamiętajcie o przepisie 2 PL w S5 !! ;)
orzel 13-10-2015 20:48
Igor ma rację.brakowało u Nas zbiórek i obrony.
PS Ciekaw czy JK juz nakrecił zegarki za najlepsze kibicowanie
tomi 13-10-2015 19:47
Gratulacje , gratulacje - nie czepiajmy się słów tylko wspierajmy drużynę na meczach. Mają rację inni którzy piszą że nam nic ne pasuje.
anwilus 13-10-2015 14:39
Sędziowie nam nie pomogli!!!meczu nie kupiliśmy to chyba Anwil był lepszy??? z tego co wiem to w sportowej walce zawsze wygrywa lepszy!A kto wygrał ??? Anwil!! więc sprawa prosta niech trener to przeanalizuje
kibic 13-10-2015 11:22
Zacznę od tego, że oczywiście jak każdy kibic Anwilu jestem przeszczęśliwy z wyniku spotkania i gratuluję drużynie zwycięstwa. Determinacja i wola walki jest godna pochwały, ale bardzo nie podoba mi się wypowiedź Igora, że Rosa była lepsza! Uważam, że pierwszy szkoleniowiec nie powiniem tak mówić i odpowiedni dobór słów ma tutaj kolosalne znaczenie. Zgodzę się że pozostawiła po sobie lepsze wrażenie i lepiej prezentowała się jako zespół na parkiecie ale nie mogła być lepsza skoro trzema punktami przegrała.
anwilus 12-10-2015 22:30
Lucasa !!!odpuść sobie!!!Trochę dla naszego klubu dobrego też zrobił .