Już dzisiaj będziemy w półfinale?

Autor: anwil.wloclawek.pl | 04-05-2016

Dwie pewne wygrane w Hali Mistrzów pozwalają zakładać, że ćwierćfinał pomiędzy Anwilem Włocławek i King Wilkami Morskimi Szczecin może skończyć się już dzisiaj. O godz. 18 mecz nr 3, tym razem w Szczecinie.

W półfinale Tauron Basket Ligi jest już mistrz Polski z Zielonej Góry, który pewnie 3:0 pokonał Asseco Gdynia. Na dobrej drodze jest Rosa Radom, która prowadzi z Polfarmexem Kutno 2:0 i dzisiaj gra trzecie spotkanie. Najbardziej zacięta jest rywalizacja Polskiego Cukru Toruń z Energą Czarni Słupsk. Niżej notowani po sezonie zasadniczym słupszczanie prowadzą 2:1 i jutro mają czwarte spotkanie w hali Gryfia.

Nas oczywiście najbardziej interesuje rywalizacja Anwilu z King Wilkami Morskimi. Wbrew wielu przesłankom Anwil wręcz rozniósł dwukrotnie rywali w Hali Mistrzów. W obu spotkaniach włocławianie imponowali niemal doskonałą obroną, która nawet przy nieco słabszej dyspozycji w ataku (mecz nr 2) pozwoliła odnieść pewne zwycięstwo.

Włocławianie ze Szczecinem grali w tym sezonie już 4 razy i wszystkie mecze wygrali. Najbardziej wyrównane było spotkanie wyjazdowe, które mimo to Anwil i tak wygrał 69:54. W dzisiejszej potyczce włocławianie ponownie będą faworytem.

Co może przemawiać za Wilkami Morskimi? Własna hala i kibice, to że nie mają już nic do stracenia oraz chęć wygrania meczu w play-off. Ale to wszystko i tak powinno znowu rozbić się o skuteczną defensywę Anwilu. Podopieczni Igora Milicicia dobrze bronią ataki opierające się na rzutach z dystansu. Do tej pory właściwie w żadnym meczu nie otworzył się żaden strzelec rywali.

King Wilki Morskie posiadają duży potencjał także pod koszem, ale z tylko sobie znanych przyczyn trener Marek Łukomski praktycznie nie korzysta z Ovidjusa Galdikasa oraz z Urosa Nikolicia.

A co w Anwilu? Jedyne zmartwienia to uraz Bartosza Diduszki, który jednak nie powinien wykluczyć jednego z liderów zespołu z gry oraz wciąż słabsza dyspozycja ofensywna Michała Chylińskiego. Poza tym wszyscy grają na miarę oczekiwań, a forma Andjusicia, Dmitriewa czy Jelinka pozwala ze spokojem patrzeć w najbliższą przyszłość.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Anwilem i King Wilkami Morskimi rozegrany zostanie dzisiaj od godz. 18 w Szczecinie. Płatny przekaz wideo dostępny będzie na emocje.tv.
Wasze komentarze: 4 | Dodaj komentarz

Zibi 04-05-2016 23:01
do "kibic" cos nie wyszlo to "golenie", raczej bym poczekal z euforyzmami do konca serii, bo potem to pachnie groteska
czarek 04-05-2016 17:53
prosze o kulture kibicowania.ze kos jest slabszy to juz
gsw30 04-05-2016 15:13
Nie widzę innej opcji :P
kibic 04-05-2016 12:17
golimy dzisiaj frajerow ze szczecina

SPONSORZY:

Olimp RTV Euro AGD