Rosa odjechała w ostatniej kwarcie, jest 1:1

Autor: anwil.wloclawek.pl | 14-05-2016

Przez 30 minut Anwil był równorzędnym partnerem dla Rosy Radom, ale w ostatniej kwarcie radomianie zdominowali mecz i trójkami załatwili sobie wygraną 82:65.

Radomianie do drugiego meczu przystąpili bardzo zmobilizowani, bowiem porażka praktycznie przekreślałaby ich szanse na finał. Było to widać po akcjach Witki i Adamsa. Gdy z dystansu trafiali Sokołowski i wspominany Witka, Rosa prowadziła 14:11. Dobra gra Zajcewa i właśnie Sokołowskiego oraz 5 punktów z rzędu Dmitriewa sprawiły, że po pierwszej kwarcie Rosa wygrywała jedynie 18:16.

W drugiej odsłonie nadal trwała walka kosz za kosz. Świetną partię grał Szymkiewicz dla Rosy, zaś sześcioma celnymi wolnymi z rzędu odpowiedział Andjusić. W formie był też najlepszy strzelec Anwilu, czyli Dmitriew. Tę kwartę jednym punktem wygrali włocławianie i do długiej przerwy Rosa prowadziła jedynie 35:34.

Trzecia kwarta była podobna do dwóch wcześniejszych. Od punktów zaczął Skibniewski, ale po chwili trójką odpowiedział Sokołowski. Gdy dwukrotnie dobrze sprawił się pod koszem Tomaszek i z dystansu przymierzył Dmitriew, było 38:43 i kibice z Włocławka mogli liczyć na sukces.

Jednak od tego momentu gospodarze grali o niebo lepiej. Problemem Anwilu były straty, zaś w Rosie uaktywnili się podkoszowi. Nieźle dysponowany był Seid Hajrić, kolejne punkty dodawał Igor Zajcew. Po 30 minutach było 50:48 i wszystko było jeszcze otwarte.

O ile przez trzy kwarty obrona włocławian funkcjonowała dobrze, to w ostatniej odsłonie zdecydowanie zawiodła. Rosa z łatwością dziurawiła nasz kosz, a lubowali się w tym Witka, Harris i Sokołowski.

Już po kilku akcjach radomianie wyszli na prowadzenie 56:51. Gospodarze uruchomili też kontry, w czym odnajdywali się najlepiej Sokołowski i Szymkiewicz. Gdy trzy trójki z rzędu trafił Witka, a akcję z faulem wykonał Sokołowski, zrobiło się 70:55 i stało się jasne, że tego meczu nie wygramy. W końcówce punktowali Harris i Thomas, honor Anwilu próbował ratować Łączyński.

Rosa ostatecznie wygrała 82:65 i doprowadziła do remisu 1:1. Teraz rywalizacja przenosi się do Włocławka. Mecz nr 3 rozegrany zostanie we wtorek o 20.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 82:65 (18:16, 17:18, 15:14, 32:17)

Rosa: Sokołowski 20, Witka 19, Zajcew 11, Harris 9, Thomas 8, Hajrić 6, Szymkiewicz 5, Adams 2, Bonarek 2, Jeszke 0.

Anwil: Dmitriew 17, Tomaszek 11, Andjusić 11, Chyliński 7, Stelmach 5, Skibniewski 5, Jelinek 4, Łączyński 3, Bristol 2.

Wasze komentarze: 39 | Dodaj komentarz

gsw30 16-05-2016 00:35
Ten kto jest odpowiedzialny za profil Rosy na FB jest idiotą i trollem. Czy to jest profesjonalny klub ?
Pochwalają chamskie zachowanie zajcewa...
ROSA Radom
"Brawo dla Igora - NASZ CZŁOWIEK!!!"
brak słów...
Do Oskara 15-05-2016 23:56
Bo w Zielonej Górze podają liczbę karnetów całosezonowych (duża część to darmowe, rozdawane sponsorom itp., na które często nikt nie wchodzi) + biletów sprzedanych na konkretny mecz. We Włocławku natomiast podają liczbę osób, która faktycznie pojawiła się na hali ("odbitych w wejściu", a nie "tylko uprawnionych do wejścia" z racji posiadanego karnetu/biletu. Stąd ta niewielka tylko różnica w oficjalnej frekwencji na korzyść włocławskich kibiców, mimo iż hala Stelmetu świeci pustkami, a Anwilu najczęściej wypełniona po brzegi
Siara 15-05-2016 22:51
Widze ze zaroilo sie tu od Siar, siar i innych podszywaczy, Siara jest tylko jedna, reszta to trole,
A Anwil obroni u siebie twierdze
Oskar 15-05-2016 22:03
Widać jakich kibiców ma Zastal a jakich Anwil. We Włocławku bilety rozeszły się w dwie godziny a w Zielonej Górze pół hali ledwo na meczu na półfinale play-offy. Ta ich frekwencja to z palca wyssana. Hala trochę większa, ale zawyżają sobie liczbę kibiców przez cały sezon
siara 15-05-2016 20:42
kiedy będą sprzedawać bilety na finał Anwil-Stelmet? Czuje, że mamy znowu Mistrza Polski w tym sezonie
Mustafa 15-05-2016 20:38
Młynarski jest za słaby na Anwil, niech sobie gra w takiej siarce. Coś jak z Krajniewskim by było. W siarce się sprawdzał, a gdy rosną oczekiwania w lepszym klubie to już słabiutko. Stelmach w takiej siarce to by był liderem i rzucał po 30 punktów na mecz. W Anwilu ma inną rolę. Z rosą ma lekki spadek formy, ale wcześniej się sprawdził. Nie mogą grać wszyscy na wysokim poziomie przez cały sezon w każdym meczu. U nas jest drużyna i to się liczy. Każdy zawodnik może wygrać nam spotkanie
Mocny 15-05-2016 18:27
Poprzedni wpis pod tym artykułem to nie był mój komentarz jakiś siara się podszył pod mój nick
Kazuyoshi do zioom 15-05-2016 18:22
Myślę, że Diduszko prawdopodobnie zagra, ale raczej w małym wymiarze czasowym. Raczej w czwartek więcej pogra. Mógł już grać w Radomiu, bo ma zielone światło od lekarza, ale Igor wolał dmuchać na zimne, nie ryzykując odnowienia kontuzji. Mając 9 w pełni zdrowych zawodników w rotacji, czasem lepiej nie ryzykować.
Zajcew nie dostał żadnego zawieszenia, więc może grać. Według mnie to największe gwizdy oprócz Zajcewa należą się Hajriciowi za ten brutalny faul, bo takich zachowań nie powinno być na parkietach. Prawdopodobnie to Kamiński nakazał im tak grać brutalnie, dlatego tą łysą pałę też trzeba wygwizdać. Byle do meczu!
Zajec 15-05-2016 18:01
Anwil nu pagadi
retro 15-05-2016 17:54
300 biletów na wtorek i 400 na czwartek. Dostępne jutro wyłącznie w kasach Hali Mistrzów:
siara 15-05-2016 17:49
Prawdziwy siara zawsze wierzy w Anwil. Dlatego dajcie sobie spokój. Jesteście niewarygodni
jacek 15-05-2016 16:54
Co byście powiedzieli na Młynarskiego z Siarki w Anwilu w nowym sezonie za Stelmacha ?
siara 15-05-2016 15:11
Podszywanie sie pod prawdziwego siare jest naprawde żałosne i nieudolne
gti 15-05-2016 15:06
Tego banderowca Zajcewa trzeba odpowiednio przywitać...
Kamil 15-05-2016 14:31
rosa to tu nie ma po co przyjeżdżać dostaną lekcje koszykówki i dopingu za te prowokacje i brutalną grę. Zajcew i Hajrić najbardziej. Sforą w rose i piekło na hali wszyscy nie ma że boli dostaną nauczkę!
Siara 15-05-2016 14:14
Ale i tak uważam, że Rosa nie ma z nami najmniejszych szans. Pojedziemy ich w Hali Mistrzów po 25/30 punktów w obu meczach. Bo w Hali Mistrzów to trzeba umić grać. To nie to samo co sala gimnastyczna w Radomiu. Tomaszek i spółka wbiją ich w parkiet. Nie przedrą się przez naszą obronę i będą mieli problemy, żeby 50 punktów zdobyć. Coś jak Wilki. Finał jest już więcej niż pewny. Dopiero z Zastalem będzie ciężej, ale też damy radę.
Ziooom 15-05-2016 13:15
2 kwestię chciałem poruszyć.

Czy Diduszko w końcu zagra? Bo ewidentnie widać że go brakuje i w rotacji i pod obydwoma tablicami.

Czy Zajcew po 2 faulach technicznych bedzi mógł wystąpić w mecz nr 3?
Anwil to my 15-05-2016 11:32
Polski zaciąg +30 nie wytrzyma tempa PO
Mocny 15-05-2016 10:49
Widze ze ci co widzieli gładkie 3:0 z Rosą musieli pozmieniac nicky a co do naszych 1 to ponoc wg wczesniejszych opini znawców tematu to najlepszy duet w Polsce obwód najlepszy to o co teraz chodzi?
dzerej tomas 15-05-2016 10:45
Jedzima do wloclawka po zwyciestwo, bedzie 2-2
Paweł 15-05-2016 09:04
Myślę że Anwil nie wytrzymał tego kondycyjnie.Rosa zachowała więcej determinacji by wygrać mecz. Oby Włocławek nadał był twierdzą a wtedy gramy o złoto.
Kazimierz Wichura 15-05-2016 08:09
Wiedziałem, że się nie uda wiedziałem. We Włocławku Rosa wygra dwa razy i mają finał.Uhaaaaahaaaaaaaa uhahaaaaa uhahaaaaa
siara 15-05-2016 07:40
12.05 pisałem kto nas z pewnascia załatwi wtedy byłem trolem dzis witam podszywanych trolików
Siarka 14-05-2016 23:22
Slabo troche, ale jest 1:1
do ja 14-05-2016 22:56
Ogólnie mam wrażenie, że rotowanie składem przez Milicicia pozostawia wiele do życzenia.
Po jaką cholerę trzymać jednocześnie na parkiecie dwóch przeciętnych rozgrywających ? Dno !
A Jelinek to się w końcu obudzi ?
siara 14-05-2016 22:48
powtórzę tomasz słynny jankes jankowski to pała i kibicuje nie nam a tu się pała wychowała !!!!
ja 14-05-2016 22:46
Na jaki kij trzymał na boisku w 2 połowie stelmiego. Ten gość to tragedia!! Za pozna reakcja trenera. I tak jest dobrze. 3-1 dla anwilu!
gtc 14-05-2016 22:30
Samą obroną to nie wygramy, gdzie ATAK ???
Punio 14-05-2016 22:27
Zastanawia niedyspozycja Jelinka.Miejmy nadzieję,że to chwilowa zmiana,na lepsze w domu.
Andrzej 14-05-2016 22:15
Sokołowski łobuz z Pruszkowskiego Żbikowa.Dwaj panowie komentatorzy tak bezdenni jak morze Kaspijskie.