Wilki Morskie znowu bez szans. Półfinał o włos

Autor: plk.pl | 01-05-2016

Anwil Włocławek po raz kolejny nie dał szans King Wilkom Morskim Szczecin. Nasz zespół "zabił" rywali fantastyczną defensywą. W serii prowadzimy już 2:0.

Początek meczu był nerwowy dla obu stron. King Wilki Morskie próbował uruchomić swoją największą broń, czyli rzuty z dystansu, ale był bardzo nieskuteczny. Anwil też nie grał w tym meczu najlepiej w ataku, ale imponował w obronie, dzięki czemu po trafieniach Davida Jelinka i Kervina Bristola prowadził 13:2.

Szczecinianie w pierwszej kwarcie zanotowali zaledwie dziewięć punktów, a gospodarze mieli ich na koncie 18. Druga część meczu była właściwie bardzo podobna - niezbyt efektowna. Ekipa trenera Igora Milicicia była jednak konsekwentna i nie pozwalała na wiele w ataku przeciwnikom. Dobre wejście miał Danilo Andjusić, sporo punktów dodawał Jelinek, a to sprawiało, że po pierwszej połowie Anwil wygrywał 33:17.

W trzeciej kwarcie po trafieniach Russella Robinsona i C.J. Aikena goście zmniejszyli straty do 12 punktów, ale włocławianie na więcej już nie pozwolili. Anwil mógł kontrolować sytuację, ponieważ skuteczni z dystansu byli Danilo Andjusić oraz Piotr Stelmach. Przed ostatnią częścią meczu zespół prowadzony przez trenera Igora Milicicia wygrywał aż 48:29.

Czwarta kwarta była już dużo bardziej wyrównana, ale przewaga gospodarzy była już zbyt wyraźna, aby King Wilki Morskie mógł ją zniwelować. Bardzo starali się Brandon Brown i Frank Gaines, ale włocławianie wygrali ostatecznie 68:50.

Anwil prowadzi już 2-0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 3 w środę 4 maja o godz. 18.00 w Szczecinie. Przekaz wideo na Emocje.TV.

Anwil Włocławek - King Wilki Morskie Szczecin 68:50 (18:9, 15:8, 15:12, 20:21)

Anwil: Andjusić 15, Jelinek 12, Dmitriew 10, Skibniewski 8, Stelmach 7, Tomaszek 5, Łączyński 4, Bristol 3, Chyliński 2, Diduszko 2, Hanke 0.

King Wilki Morskie: Gaines 13, Brown 9, Robinson 9, Nowakowski 7, Aiken 6, Kikowski 5, Nikolić 1, Leończyk 0, Majewski 0, Galdikas 0.

Wasze komentarze: 18 | Dodaj komentarz

Rafał 04-05-2016 03:44
Dziś o 18tej "jak dorżnąć watahę" odcinek piąty ostatni :)
Wonski 03-05-2016 01:15
siara mam najlepsze wejściówki w sektorze Z w pierwszym rzędzie chcesz kupić? Tanio sprzedam po starej znajomości
jacek 02-05-2016 23:32
Oto moja zabawa czyli skład Anwilu na nowy sezon składający się z wyróżniających graczy dotychczasowych meczów play-off:
siara 02-05-2016 21:40
a kiedy bilety na 5 mecz będą sprzedawać!!!
ULTRAS 02-05-2016 18:41
Jak Rosa będzie tak grać jak z Polfarmexem to raczej szybkie 3:0 dla Anwilu i finał gdzie będzie się działo :)
gsw30 02-05-2016 14:00
Dokładnie, szczerze to z taką formą Rosy, to kto wie czy nie będziemy mieli autostrady do finału. ANWIL !
1609 02-05-2016 10:56
A ja tam liczę na finał, Ugrać w Radomiu jeden mecz a we Włocławku TWIERDZA!!!!!
siara 02-05-2016 10:08