Wilki utarły nosa Anwilowi. Jest już tylko 2:1

Autor: anwil.wloclawek.pl | 04-05-2016

Dobry początek spotkania nie wystarczył, aby pokonać w Szczecinie King Wilki Morskie po raz trzeci w tej serii. Rywale trafiali seryjnie z dystansu i wygrali 93:88. W Anwilu nie grał kontuzjowany Bartosz Diduszko.

Anwil pojechał do Szczecina zakończyć rywalizację i faktycznie doskonale wszedł w mecz. Wystarczyło 90 sekund, byśmy po rzutach Jelinka i Dmitriewa prowadzili już 7:0, a przerwą na żądanie musiał reagować trener gospodarzy. Po kilku chwilach i drugiej trójce Dmitriewa było już 12:2 i wszystko wskazywało, że po raz trzeci w tej serii będzie łatwo i przyjemnie. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Sygnał do ataku dał trójką Nowakowski. Choć przewaga "Rottweilerów" po kolejnej trójce Dmitriewa, a także Andjusicia znowu była wysoka (22:12), to rywale się nie załamali. Nieźle prezentował się Nikolić, a wynik kwarty na 16:23 ustalił Leończyk.

Choć druga kwarta zaczęła się od trafienia z dystansu fenomenalnego Dmitriewa, to za chwilę tym samym odpowiedział Kikowski. Od tej pory trwała walka cios za cios, a na trafienia Jelinka odpowiadali Majewski, Kikowski i Robinson, trafiając seryjnie za 3. Na prowadzenie 41:40 Wilki Morskie wyszły na 2 minuty przed końcem tej odsłony

Przed długą przerwą z dystansu przymierzyli jeszcze Stelmach i Nowakowski, a wynik ustalił Frank Gaines. Po 20 minutach Szczecin prowadził 46:45 i zanosiło się na wyrównaną walkę do końca.

Druga połowa była bardzo wyrównana, ale jednak ze wskazaniem na Wilki Morskie. Akcjami za 3 punkty rozpoczęli Kikowski i Gaines, wtórować im starał się Jelinek. Sporym problemem włocławian były faule wysokich. Mimo to po trójce Łączyńskiego udało się nam wyrównać na po 58.

Gospodarzom wyraźnie pomagały własne ściany, tj. doping kibiców i dobrze znane kosze, które raz za razem dziurawili. Gdy Anwil doganiał rywali, ci odskakiwali za sprawą Majewskiego, Gainesa. Dobre gra w końcówce nie tylko Jelinka, ale i Skibniewskiego pozwoliła naszym schodzić po trzeciej kwarcie z minimalną stratą (72:70).

Mimo prób przechylenia szali na swoją korzyść w ostatniej ćwiartce to miejscowi byli lepsi. Choć na początku po punktach Skibniewskiego, Andjusicia i Jelinka Anwil prowadził już 78:74, potem było tylko gorzej.

Rywale trafiali niesamowicie trudne rzuty, jak Nowakowski i Kikowski, a w ważnych momentach trafiał Gaines. Sprawę załatwił czternastą trójką w meczu dla Wilków ich najlepszy strzelec, czyli Kikowski. Anwil jeszcze próbował, ale decydujących rzutów nie trafili Jelinek i Dmitriew. Wilki Morskie zasłużenie wygrały i w serii do trzech zwycięstw przegrywają już tylko 1:2. W piątek od godz. 20 spotkanie nr 4, także w Szczecinie.

King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek 93:88 (16:23, 30:22, 26:25, 21:18)

King Wilki Morskie: Kikowski 20, Gaines 17, Robinson 13, Nikolić 12, Majewski 11, Nowakowski 9, Aiken 6, Leończyk 3, Brown 2, Garbacz 0.

Anwil: Jelinek 23, Dmitriew 14, Tomaszek 12, Andjusić 11, Stelmach 9, Skibniewski 8, Chyliński 6, Łączyński 3, Bristol 2.

Wasze komentarze: 26 | Dodaj komentarz

do wks 06-05-2016 21:14
Widać, że boli cię Anwil buahahah
KING 06-05-2016 20:27
Litosc bierze patrzac na gre Anwilu.......litosciwy ten Anwil
siara 06-05-2016 19:19
do WKS- a potem mozemy pojechac na Osiemnastke :-) :-) :-) :-) :-) ??
WKS 06-05-2016 17:37
CAŁA POLSKA DZIŚ Z WILKAMI!!!
pomidor 06-05-2016 16:03
Przegramy z Anwilem bo my ze Szczecina to nawet hali nie potrafimy zapełnić:)
paprykarz 06-05-2016 15:57
dzisiaj tez okażemy litosc
paprykarz 06-05-2016 15:33
Wilki to cienkie bolki ledwo co wygrały u siebie przy dniu konia za trzy.Anwil litościwy nie chciał frajerów golić do zera:)
AnwilToMy 06-05-2016 14:27
Czas odesłać ten twór ze Stettina na ryby :P
Tadek Tajfun 06-05-2016 12:38
Kto przegra mecz?....Anwil Anwil Anwil
pomidor 06-05-2016 12:35
Wg paprykarza anwil przegrał mecz ze zbieraniną tym samym ujmujesz tym co sie ze zbiaraniną potykali i z ich ręki polegną
siara 06-05-2016 12:34
iga troche moze miec racji, potrzeba dobrego nastawienia psychologicznego, wejscia w mecz, inaczej kiepsko to widze
Mike 06-05-2016 09:04
Do igi - pier...ol się
paprykarz 06-05-2016 08:41
Dzisiaj Anwil awansuje do półfinału bo jest po prostu lepszą drużyną od zbieraniny za Szczecina:)
igi 05-05-2016 21:44
kocham anwil ale to wilki wygraja serie
siara 05-05-2016 21:40
ciekawe czy będą obstawiać bo słabe kursy są i nie warto chyba ze w nowym sezonie!!!
wąski 05-05-2016 21:28
mam bilet na 5 mecz jak siara mówił!!!!
Ziooom 05-05-2016 15:20
Mam nadzieję że drugiego tak dobrego meczu Wilki mieć w piatek nie będą, a Anwil wyciągnie wnioski po porażce, bo nie chciałbym aby proroczymy okazały się słowa Kikowskiego czy stare siatkarskie porzekadło...
Zibi 04-05-2016 22:32
tymczasem Rosa juz w kolejnej rundzie, a taki mielismy hurraoptymizm po dwoch (zbyt) latwych wygranych
siara 04-05-2016 21:36
Jeszcze 2 mecze kundle tak zagrają i będzie mega siaraaaaaa!!!
gsw30 04-05-2016 20:45
Gdzie obrona???
cezar 04-05-2016 20:39
Niestety ANWIL na wyjazdach traci 40% swojej wartości.Rzucili w obcej hali prawie 90 pkt i przegrali mecz.Mam nadzieję że nie będzie 5 meczu.Tak naprawdę to Nasi mają potencjał na max.3 miejsce.ANWIL DO BOJU ....
siara 04-05-2016 20:23
Ma ktos sprzedac bilet na 5 przegrany mecz moze byc w sektorze Z lub Y ...tak to jes jak pycha kroczy tuz przed upadkiem frajerzy nie dali sie ogolic a watacha dorżnąć
zibi 04-05-2016 20:03
93-88 i trzeba zagrac minimum jeszcze raz.....